זרוע לטלוויזיה מהתקרה

תוכן עניינים

זרוע לטלוויזיה מהתקרה

קניתם טלוויזיה חדשה ואתם רוצים לתלות אותה. איפה תתלו אותה? על הקיר כמובן. אבל למה בעצם דווקא על הקיר? למה לא מהתקרה למשל? ובכן, אפשר לחשוב לפחות על סיבה אחת טובה לתלות את הטלוויזיה על הקיר ולא מהתקרה – כשתולים את הטלוויזיה מהתקרה, היא חודרת לתוך הספייס שלנו, היא תופסת יותר מקום בחלל ונוצר גם הסיכון ש"נתנגש" בה עם ראשנו כאשר אנחנו עוברים מתחתיה. ובכל זאת, ישנם מקרים בהם דווקא תליית הטלוויזיה באמצעות זרוע לטלוויזיה מהתקרה היא האופציה הטובה ביותר. מהם המקרים האלה ואיך תולים את הטלוויזיה מהתקרה? על כך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

זרוע לטלוויזיה מהתקרה

באילו מקרים נכון לתלות את הטלוויזיה מהתקרה?

אינטואיטיבית, תליית טלוויזיה על הקיר היא האופציה הטובה ביותר. הטלוויזיה צמוד לקיר כמו תמונת קיר, היא אינה תופסת נפח בחלל, היא מרוחקת ממסלולי הליכה ומעבר בתוך החלל, אפשר לתלות אותה בכל גובה שרוצים ובמרבית המקרים תמיד אפשר למצוא קיר שנמצא בזווית הנכונה ובמרחק הנכון לנו. ובכל זאת, ישנם מקרים בהם זרוע לטלוויזיה מהתקרה יכולה לספק לנו את הפתרון הנכון, יותר מאשר תלייה על הקיר. המדובר בעיקר במקרים בהם מדובר בחלל גדול שהמרחק בין הקירות הוא גדול, במקרים בהם הזווית האולטימטיבית עבורנו היא דווקא הזווית הפינתית שבחיבור בין שני קירות ובמקרים בהם אנחנו זקוקים לגמישות בזווית הצפייה או בגובה הטלוויזיה. במקרים אלה, תליית הטלוויזיה מהתקרה מספקת לנו את הפתרון הטוב ביותר.

יחד עם זאת, בתליית טלוויזיה מהתקרה צריך לקחת בחשבון שני דברים חשובים שחייבים לקבל מענה. א' תליית הטלוויזיה מהתקרה מאפשרת לנו לתלות אותה בכל נקודה ברחבי החלל וחשוב מאוד להימנע מתלייתה באזורים בהם קיים סיכון ל"התנגשות" בין הראש שלנו ובין הטלוויזיה. במבנים גבוהים אפשר להתמודד עם סוגיה זו בקלות על ידי תליית הטלוויזיה בגובה רב, אבל אז נשאלת השאלה האם לא תלינו את הטלוויזיה גבוה מדי באופן שפוגע בחוויית הצפייה רק כדי להתמודד עם בעיה שלא הייתה אמורה להיות שם מלכתחילה. ב' תליית טלוויזיה מהתקרה מאפשרת לנו להכניס אותה אל תוך החלל הפתוח של החדר ובכך לגרום לאובדן חלל פתוח יקר ערך. במילים אחרות, הטלוויזיה יכולה להפוך למכשול, להסתיר אור וחלקי מבנה, שלא כמו בתלייתה על הקיר. אפשר בהחלט לתלות טלוויזיה מהתקרה, אבל חובה לחשוב על שני ההיבטים האלה מראש.

איך מבוצעת התלייה?

ובכן, תליית טלוויזיה מהתקרה מבוצעת באמצעות זרוע לטלוויזיה מהתקרה. המדובר בזרוע מתכת פשוטה או בזרוע בעלת מנגנון המאפשר לסובב את הטלוויזיה 360 מעלות ואפילו להנמיך ולהגביה אותה על פי הצורך. כל מה שצריך לעשות הוא לעגן את הזרוע אל התקרה ולאחר מכן לעגן את הטלוויזיה על הזרוע ובזה מסתיים העניין. היתרון של זרוע זאת, לפחות בשלב התלייה עצמו הוא, שאין צורך לפלס את הטלוויזיה. הזרוע מפולסת ישירות על פי התקרה ואין צורך ליישר ולאזן את הטלוויזיה כפי שנעשה בתלייתה על הקיר. תליית הטלוויזיה מהתקרה באמצעות ברגים מתאימים (רצוי ג'מבו), תאפשר לכם ליהנות מחוויית צפייה נהדרת לפחות כמו זו של טלוויזיה תלויה על הקיר. יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, השלב החשוב ביותר בתהליך הוא שלב התכנון – החלטה על המיקום המדויק לתליית הטלוויזיה ווידוא שהטלוויזיה אינה חודרת אל המרחב שלנו, אינה הופכת למכשול, אינה פוגעת בעיצוב הכולל ואינה פוגמת באווירה במקום. עם תכנון נכון בהחלט אפשר להתגבר על כל אלה, אבל תכנון כזה חייב להתבצע.

צרו עימנו קשר

היתרונות שלנו

אולי גם יעניין אתכם...

רעיונות לתלייה!

מתקין טלויזיה הגיע. היכן תולים את המסך? חשוב כמובן לתלות בהתאמה לחלל החדר. אם מדובר במטבח, אפשר להתקין את הטלוויזיה על זרוע. שיטה זו

להמשך קריאה »
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!